menu
Word Lid
Intrede Sint aanpassen

Door Corona verliep de intrede van Sinterklaas in 2020 op een andere manier: in plaats van de traditionele intreden in 1 deelgemeente, reed de Sint rond in de ganse gemeente. Een goed initiatief om in de Coronatijd de Sint toch te kunnen ontvangen in onze gemeente. Er waren echter enkele bedenkingen te maken.


Haast en spoed?

Het vooraf aangekondigde schema bleek iets te weinig rekening te houden met de grootte van onze gemeente: de Sint liep al vlug vertraging op waardoor aan het eind kindjes in het donker moesten wachten, sommige straten werden niet (volledig) bezocht en op sommige plekken bleek de Sint zoveel haast te hebben dat hij al gepasseerd was voordat de kindjes buiten konden komen.

Aanpassen en behouden

Ondanks de aandachtspunten bleek dit een positief initiatief te zijn dat zeker in de toekomst behouden kan worden. Daarom stelde onze fractievoorzitter Stijn Van Hamme voor om dit initiatief te herdenken naar de toekomst:

"De intrede van de Sint was dit jaar positief, een lichtpunt voor kindjes in deze Corona-periode. Er waren natuurlijk punten die voor verbetering vatbaar zijn, maar toch zou dit initiatief in de toekomst behouden moeten worden in plaats van de traditionele intrede waar telkens maar 1 deelgemeente bereikt wordt. Daarom stelt het Vlaams Belang voor om in de toekomst steeds met zo'n intrede te werken, maar meer tijd te voorzien. Voorzie een volledig weekend waarbij de Sint dan een halve dag per deelgemeente heeft. Op die manier is er voldoende tijd om alle straten rustig te bezoeken en om foto's te laten maken met de Sint." 

ONTVANG ONZE NIEUWSBRIEF