menu
Word Lid
Sluikstorten in onze gemeente: hallucinante cijfers!

Sluikstorten blijft een hardnekkig probleem in onze gemeente. Onlangs stelde bestuurslid Kenzo Vandeputte (voor de zoveelste keer) een sluikstort vast in de buurt van het gemeentehuis. Hij nam zelf initiatief om het afval op te ruimen. Om na te gaan hoe erg het probleem eigenlijk is, diende gemeenteraadslid Axl Van Boven een schriftelijke vraag in over deze problematiek bij de administratie.


Enorme cijfers

Uit het antwoord dat Axl Van Boven ontving blijkt dat er zeer veel meldingen van sluikstorten zijn in onze gemeente. In 2017 waren er 226 meldingen van sluikstorten en werden slechts 7 boetes uitgeschreven. In 2018 was de toestand nog erger: er kwamen 229 meldingen binnen en toch werden slechts 2 (!) boetes uitgedeeld. Ook in 2019 werden op 219 meldingen slechts 13 boetes uitgedeeld.

"Het is duidelijk dat sluikstorten een groot probleem is dat nog (te) weinig bestraft wordt", vertelt Axl Van Boven, "Het risico voor de vervuiler is minimaal en de gemeenschap draait op voor de kosten. Vlaams Belang roept iedereen op om onze mooie gemeente te respecteren en afval niet zomaar weg te gooien."

ONTVANG ONZE NIEUWSBRIEF