menu
Word Lid
Studieplekken in iedere deelgemeente

December en januari zijn traditioneel maanden waarin studenten volop achter hun boeken zitten en examens afleggen. In veel gemeenten worden hiervoor studieplekken ingericht. Onze fractievoorzitter Stijn Van Hamme vroeg tijdens de gemeenteraad van december 2020 om dit ook bij ons in iedere deelgemeente te doen.


Nut van publieke studieplekken

Uit verschillende onderzoeken is gebleken dat de Corona-crisis een serieuze impact heeft op het (mentaal) welbevinden van studenten. In het verleden haalde een deel van hen extra motivatie uit studeren in groep. Door de Corona-crisis en het digitale afstandsonderwijs zijn zij afgesneden van hun sociale contacten en van het stimulerende groepsgevoel dat sommigen nodig hebben om (beter) te studeren. Meer en meer lokale besturen richten daarom studieplekken in voor studenten.

Onze gemeente doet hieraan mee, zoals blijkt uit een artikel uit Het Nieuwsblad van 8 december 2020. Zo wordt in lokaal dienstencentrum 'De Piramide' een studieplek ingericht voor welgeteld 4 studenten. Uit het bewuste artikel blijkt ook dat bij grote(re) interesse nog een tweede studieplek kan worden ingericht.

"Maak een studieplek in ELKE deelgemeente!"

Vlaams Belang vindt 1 studieplek en alleen in Assenede te weinig. Daarom hield onze fractievoorzitter Stijn Van Hamme een tussenkomst voor studieplekken in elke deelgemeente:

"Het inrichten van een studieplek is positief. Studenten moeten ook in deze bijzondere periode de mogelijkheid hebben om in groep te kunnen studeren. De aanpak van de meerderheid is echter heel vreemd. Jullie voorzien slechts 4 plaatsen en alleen in Assenede. Zoiets is toch compleet belachelijk? Onze gemeente bestaat uit 4 dorpen. Voorzie dus een studieplek in ELKE deelgemeente met voldoende plaatsen!".


ONTVANG ONZE NIEUWSBRIEF