menu
Word Lid
Toestand voetpaden: ondermaats

Tijdens de Corona-crisis is wandelen de nieuwe nationale sport geworden. Ook in onze gemeente ontdekken steeds meer mensen hun buurt al wandelend. Uit een studie van Touring die onlangs in de pers verscheen blijkt echter dat 6 op de 10 Vlamingen ontevreden zijn over de toestand van de voetpaden. De voornaamste oorzaak van ontevredenheid gaat over putten, bulten of verzakte tegels na werken. Daarnaast zijn er veel voetpaden te smal of bezaaid met obstakels (zitbanken, elektriciteitsmasten, palen voor verkeersborden, bloembakken...). Al deze zaken zorgen ervoor dat zich te voet verplaatsen een moeilijke onderneming wordt. Al helemaal voor mindermobiele personen of mindervaliden die afhankelijk zijn van een rollator of een rolstoel om zich te kunnen verplaatsen. Op basis van deze cijfers ondervroeg onze fractie de meerderheid tijdens de gemeenteraad van eind maart.


'Mooie voorbeelden' uit de eigen gemeente

Onze fractievoorzitter Stijn Van Hamme opende zijn tussenkomst met de cijfers uit de studie van Touring. Daarna voegde hij er een voorbeeld uit onze eigen gemeente aan toe: de Moestuinstraat in Assenede. In de Moestuinstraat staat er een distributiekast midden op het voetpad. Hierdoor is het onmogelijk voor mensen met een kinderwagen, mindermobiele mensen met een rollator of mindervaliden in een rolstoel om te passeren. Zij zijn daar verplicht om op de rijweg te lopen. Verder verwees Stijn nog naar straten met te smalle voetpaden, straten zonder voetpaden...

Toestand in onze gemeente

Op de vragen van onze fractievoorzitter Stijn Van Hamme kwamen duidelijke antwoorden van de meerderheid. Zo kreeg onze fractie te horen dat er in 2019 slechts 3 meldingen binnenkwamen over dergelijke problemen. Twee daarvan zijn intussen opgelost.

Daarnaast antwoordde de meerderheid dat er geen visie of vooropgesteld plan van aanpak is. Men bekijkt de meldingen geval per geval en dan wordt het probleem aangepakt in functie van de beschikbare budgetten. Bij de aanpak wordt dan steeds voorrang gegeven aan meldingen binnen de bebouwde kom.

Specifiek omtrent de Moestuinstraat wist de meerderheid nog te vertellen dat de schuld vaak bij de nutsmaatschappijen ligt: zij doen werken en plaatsen verlichtingspalen of andere zaken waar het hen uitkomt en vertrekken nadien.

Blijvend aandachtspunt

"Veilige, comfortabele en vooral goed onderhouden voetpaden zijn zeer belangrijk zodat ook mindermobiele mensen en mindervaliden zich goed en vlot kunnen verplaatsen in onze gemeente. Wij vragen dan ook aan de meerderheid dat er niet bespaard wordt op het onderhoud van voetpaden en dat meldingen over de toestand van de voetpaden steeds snel en efficiƫnt worden aangepakt", besloot onze fractievoorzitter Stijn Van Hamme zijn tussenkomst.

ONTVANG ONZE NIEUWSBRIEF