menu
Word Lid
Vlaams Belang Assenede kiest lijsttrekker

Tijdens de afgelopen afdelingsvergadering heeft de bestuursploeg van Vlaams Belang Assenede unaniem Stijn Van Hamme aangeduid als lijsttrekker voor de gemeenteraadsverkiezingen van volgend jaar. Stijn Van Hamme (32) nam in 2015 de fakkel over als afdelingsvoorzitter in Assenede. Hij is lesgever in het hoger onderwijs en auteur van een boek en verschillende columns over onderwijs(beleid).

Tijd voor een nieuw beleid

"Onze gemeente verkeert in een lamentabele toestand: wegen, fiets- en voetpaden liggen er schandalig en verwaarloosd bij;tegen de wil van de bevolking in werden de dienstverlening in de deelgemeentes koudweg afgeschaft en de uitleenposten van de bibliotheken gesloten; de peperdure showprojecten hebben gezorgd voor een bodemloze schuldenput; groene zones werden opgeofferd om er appartementen te bouwen; speeltuigen voor kinderen zijn veelal in slechte staat en soms ronduit onveilig", vertelt Stijn Van Hamme, "Dan zwijg ik nog over de soms bedenkelijke beslissingen die genomen worden: tablets voor de raadsleden terwijl de bevolking moet besparen; eenmalige subsidies die worden toegekend aan sommige verenigingen terwijl alle anderen niets krijgen; de constante stoeltjesdans binnen het schepencollege…"

"Daarom heeft onze gemeente dringend nood aan nieuwe mensen met frisse ideeën om het vastgeroeste politieke landschap te doorbreken en het kille, asociale wanbeleid om te gooien", gaat Van Hamme verder, "Met de gedreven ploeg van Vlaams Belang Assenede zullen wij als zelfstandige partij en uitgaand van onze eigen visie, ons rechtlijnig engagement en onze eigen kracht het alternatief zijn voor de traditionele machtspolitiek. Waar de machtsblokken enkel oog hebben voor de postjes en nu al vechten om de burgemeesterssjerp, kiezen wij resoluut voor inhoud en een beleid op maat van alle inwoners van onze gemeente. Vandaar ook onze lokale slogan; 'Tijd voor een nieuw beleid'. Dankzij de massale reacties op onze online enquête bepaalden wij alvast drie pijlers voor ons programma: veiligheid, leefbaarheid en dienstbaarheid. Aan de concrete invulling werken wij volop, maar wij lichten alvast een tipje van de sluier: wij pleiten voor aanpassingen aan de weginfrastructuur om de snelheid in de dorpskernen in te perken, voor het schrappen van twee schepenposten en voor het jaarlijks toekennen van een gratis rol vuilniszakken en 1 gratis beurt op het containerpark aan ieder gezin. Kortom, wij gaan voor een leefbare gemeente; het is echt wel tijd voor een nieuw beleid!"

ONTVANG ONZE NIEUWSBRIEF