menu
Word Lid
Vlaams Belang vraagt aanleg sterretjesweide

“Het verlies van een dierbare is een pijnlijke zaak. Dit verlies is nog zwaarder wanneer het gaat om een doodgeboren kind of om een kindje dat vlak na de geboorte overlijdt”, vertelt fractieleider Stijn Van Hamme.

Speciale plek voor bijzonder verdriet

Een pak gemeenten voorzien een speciale plek op hun gemeentelijke begraafplaats voor dit specifieke verlies: een sterretjesweide. Zo’n sterretjesweide is een licht afgescheiden plek op een begraafplaats met eventueel een bord of monument met een aangepaste tekst of gedicht. Het maakt op die manier duidelijk dat daar de plek is voor ouders, grootouders en andere familieleden die een bijzonder verlies te verwerken hebben. Op onze gemeentelijke begraafplaatsen zou de aanleg van zo’n sterretjesweide een nuttige investering zijn. Een aanvulling op onze begraafplaatsen waarvan we natuurlijk allemaal hopen dat die niet te veel nodig zal zijn.

Ook in onze gemeente?

Daarom vroeg onze fractie tijdens de gemeenteraad van 31 oktober om ook in onze gemeente werk te maken van de aanleg van een sterretjesweide op iedere begraafplaats in elke deelgemeente. 

Wij zijn tevreden dat de meerderheid onze oproep steunt en hopen dat er tegen de volgende Allerheiligen en Allerzielen inderdaad een speciaal plekje is op iedere gemeentelijke begraafplaats voor deze sterretjes.

ONTVANG ONZE NIEUWSBRIEF