menu
Word Lid
Vlaams Belang vraagt aanpak vandalisme op begraafplaatsen

Onlangs werd bestuurslid Kenzo Vandeputte aangesproken door een bezorgde dorpsgenote in Boekhoute. Er zouden namelijk verschillende gevallen van vandalisme gepleegd zijn op de begraafplaats in Boekhoute. Kenzo nam deze informatie ter harte en ging een kijkje nemen op de begraafplaatsen in onze gemeente.

Schrijnende en zelfs schandalige toestanden

“Ik kon enkel vaststellen dat de dorpsgenote gelijk heeft”, aldus Kenzo Vandeputte, “In Boekhoute waren verschillende graven duidelijk beschadigd: kapot geslagen beeldjes, omver gegooide bloemstukken of zelfs zerken die gevandaliseerd waren met barsten tot gevolg; er zou zelfs sprake zijn van bloemen die gestolen worden vanop graven. Wie houdt zich in godsnaam bezig met zulke feiten? Een minimum aan respect voor de overledenen is voor sommige personen duidelijk te veel gevraagd. In Assenede gaf de begraafplaats dan weer een zeer verwaarloosde indruk: op sommige plaatsen heeft klimop of zelfs onkruid zerken bijna volledig overwoekerd. Heel triestig allemaal”.

Stevige en doortastende aanpak is dringend nodig

“Vandalisme en eventuele verwaarlozing van begraafplaatsen zijn ronduit onaanvaardbaar”, zegt fractievoorzitter Stijn Van Hamme, “Tegen dat vandalisme moet hard en vooral doortastend opgetreden worden. Er is geen excuus voor het moedwillig beschadigen van de laatste rustplaats van dierbare overledenen. Hoe laag kunnen mensen eigenlijk zinken wanneer ze grafzerken gaan beschadigen? Het is heel jammer dat het zover moet komen, maar het plaatsen van camera’s zodat iedereen die de begraafplaats betreedt gefilmd wordt lijkt stilaan de enige oplossing voor dit probleem.

Het onderhoud van de verschillende begraafplaatsen in onze gemeente verdient ook meer aandacht. Ik gaf in de gemeenteraad al verschillende keren aan, gesteund door onafhankelijke studies, dat er te weinig personeel is om de gemeentelijke diensten goed te laten functioneren. De meerderheid zal eindelijk een keuze moeten maken: blijven zij voorrang geven aan hun grote showprojecten of zorgen zij voor voldoende personeel zodat onze gemeente goed kan draaien en deftig onderhouden kan worden. Het personeel treft hier duidelijk geen schuld: het gaat om foute beleidskeuzes die SchamenPlus maakt.”

ONTVANG ONZE NIEUWSBRIEF